top of page
3.png
pribeh.png
JARKA_PRIBEH.jpg

Jarka Papežová

podtrh.png

vášnivá malířka tvořící v Pošumaví

Ve své tvůrčí práci se věnuji rozmanitým činnostem, technikám i tématům. Přestože by se mohlo zdát, že jsou příliš rozličné a různorodé, jednu věc mají všechny mé počiny společnou – touhu tvořit. Ta je totiž mojí životní „nutností“. 

Vše, co v mé hlavě a rukou vznikne, nese kus mě samotné. Do každého díla vkládám kus vnitřní síly, svého (kouzelného) světa a energie, která jej prostupuje.  

 

Seznamte se s mojí tvorbou:

 

FOTO: Ted Johansson (2020)

O MNĚ 

 

Jsem malířka Jarka Papežová

Malovat jsem začala v momentě, kdy jsem dokázala udržet tužku a maluji do teď. Malování se v naší rodině  dědí – svou činností navazuji na práci svého prastrýce a maminky. Rodinným dědictvím je také téma, které mám ze všech nejraději: vlčí máky. Tyto květiny mě přitahují. Pro jejich něžnou krásu a neuchopitelnost. Namalovala  jsem jich už tolik … a pořád jich není dost.

 

 

Můj Ateliér s duší 

Můj ateliér je mi domovem, můj domov je mi ateliérem. Je pro mě až nemožné tyto dva světy od sebe oddělit. Miluji život mezi obrazy, barvami a tvůrčími podněty, díky kterým můžu tvořit kdykoli, kdy mě přepadne tvůrčí nálada. Tvorbu vnímám jako životní poslání. Do svého díla vkládám kromě plátna a barev také kus sebe, vnitřní síly a osobního (kouzelného) světa. 

 

Kde můžete mě nebo mé obrazy potkat?

Po předchozí domluvě je možné zastavit se přímo v mém Ateliéru s duší. Vždy vás ráda přivítám, uvařím kávu nebo čaj a ukážu svá díla.

Několikrát do roka se účastním různých výstav či kulturních akcí. Aktuální přehled zveřejňuji na svých sociálních sítích (Facebook, Instagram). 

Pokud jste si některý z obrazů vyhlédli, ráda jej také zašlu. Kamkoli. Běžně zasílám balíčky svým pravidelným zákazníkům od Bílých Karpat až po Azurové pobřeží ve Francii. 

Nabízím také možnost konzultace s umístěním ve vašem interiéru. Společně doladíme volbu textilií, bytových doplňků i konkrétní místo pro obraz.

 

MÁ PRÁCE

Témata pro své obrazy čerpám z přírody a běžného života. Mým cílem však není vytvořit popis či záznam události, ale přenést na plátno atmosféru, pocit z ní. Roli hraje spousta věcí, drobností a vjemů, které výsledný obraz utvářejí. Pod vlivem francouzského impresionismu, který mě okouzlil, se snažím zachytit pomíjivou krásu okamžiku. 

Hodně pracuji i s vůněmi. Velmi ráda maluji květiny – ať už v hlavní roli, či v pozici symbolické nebo dotvářející. Nejraději mám vlčí máky. Tato květina prostupuje tvorbu naší rodiny již třetí generaci (po své mamince a prastrýci jsem je vzala za své i já). Díky tomu jsem také držitelkou českého rekordu „Maková malířka“ a  roku 2021 jsem získala certifikát od Asociace regionálních značek a obrazy tak značím chráněným logem Šumava originální produkt r.

Mým cílem je vytvořit místo, které vás svou atmosférou pohltí. Místo, kam se budete rádi vracet, kdykoli budete chtít, a vždy na něm objevíte něco nového. Tyto dojmy nemusí být jen vizuální. Na obrazy používám velké množství barev, takže svojí strukturou vyzývají k dotyku. 

VIDEO: Tomáš Vachuda (2023)

Chcete poznat moji tvorbu víc? 

Obraz je svého druhu investice. Do umění, krásna, pocitu doma.

Pořiďte si svůj originální kousek.

 

Stačí napsat a domluvíme se. 

Zpráva byla úspěšně odeslána.

bottom of page